Mobilna pracownia przyrodnicza

Zapraszamy do współpracy łódzkie szkoły, które chciałyby zorganizować zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem mobilnych urządzeń pomiarowych Labdisc.

Woda – niezwykła substancja – zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6 – 12 lat podczas których poznają podstawowe właściwości wody, omawiają jej występowanie na Ziemi i trzy stany skupienia. Za pomocą mobilnego laboratorium Labdisc sprawdzają temperaturę wody i topnienia lodu oraz odpowiadają na pytanie „Czy woda zawsze wrze w 100*C?”. Podczas zajęć badamy także wilgotność powietrza i sprawdzamy czym różnią się od siebie różne wody (gazowana, mineralna, destylowana, z kranu, rzeki) sprawdzając ich odczyn pH. Mamy też możliwość zbadania, czy wydychany z naszych płuc dwutlenek węgla może zmienić odczyn wody.