Mobilna pracownia TIK

Zapraszamy do współpracy łódzkie szkoły, które chciałyby zorganizować zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem tabletów.

Przykładowa lekcja przyrody „Na tropach Yeti”

Uczniowie poznają krajobraz wysokogórski na przykładzie Himalajów. Korzystają z aplikacji Google Earth, która pozwala wirtualnie stanąć na najwyższym szczycie świata i zobaczyć panoramę okolicy. Podczas zajęć uczniowe sprawdzają, jaka jest odległość z ich miejsca zamieszkania w Himalaje, jaka jest tam aktualnie pogoda, charakteryzują krajobraz. Poznają nazwiska znanych polskich himalaistów, oraz historię fotografa – amatora, który zdobywa szczyty Himalajów. Zaznajamiają się z religią tego regionu. Dodatkową atrakcją jest wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości, w której uczniowie mogą zobaczyć w trójwymiarze narysowaną przez siebie „flagę podróżnika”, a na koniec sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując ćwiczenie interaktywne.